czwartek, 20 sierpnia 2015

Wiślaczek Country – western, kowboje i motocykle na koniec wakacjiOd ponad 15 lat w drugiej połowie września Wisłę opanowują motocykliści, kowboje i kowbojki, miłośnicy kultowych pojazdów. Centrum miasta zmienia się w arenę niczym z westernu, w amfiteatrze króluje muzyka country. Warto choć raz wybrać się na Wiślaczka Country i zobaczyć jak różnorodny jest świat tej muzyki i kultury. Bo country to też styl życia, konkretna filozofia i kanon zachowań.

                   Widowiskowy korowód/ fot. Katarzyna Koczwara dziennikzachodni.pl

Głośny korowód
O ile Tydzień Kultury Beskidzkiej rozpoczyna kolorowy korowód, o przemarszu inaugurującym Wiślaczka Country można powiedzieć, że jest przede wszystkim głośny. To widowisko samo w sobie, zachwyca niezależnie od wieku oglądających. Ryk harleyów robi wrażenie niezależnie od płci obserwatorów. Na placu Hoffa pojawia kilkaset motocykli i starych samochodów.  Burmistrz miasta w tym czasie pełni funkcję szeryfa, a okazji do zabawy nie brakuje przez cały weekend.

Niecodzienny jarmark
Wiślaczek Country to przede wszystkim określony typ muzyki, który rozbrzmiewa w amfiteatrze i wiślańskich lokalach. To także jarmark produktów nierozerwalnie kojarzonych z westernami. Obowiązkowy atrybut to kapelusz i chusta. Można w tym czasie zaopatrzyć się w kurtki, buty, akcesoria skórzane – idealnie jeśli mają frędzle. Mężczyźni i kobiety z długimi włosami, ubrani w skóry, prezentujący swoje tatuaże i nietypowe stroje robią wrażenie. Młodszym uczestnikom mogą wydawać się wręcz groźni, ale to pozory i cenna lekcja, by nie oceniać innych po wyglądzie. Na imprezę przyjeżdżają przyjaźnie nastawieni do otoczenia ludzie, skupieni na zabawie i integracji. Atrakcji nie brakuje i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Tegoroczny Wiślaczek Country będzie 16. edycją imprezy, odbędzie się w dniach 22-23 sierpnia.

              Imprezie towarzyszy jarmark/ fot. Katarzyna Koczwara dziennikzachodni.pl


Program:
Sobota  22.08.2015 
15.oo -16.oo  Korowód  zespołów, trucków i harleyów ulicami miasta Wisła
Amfiteatr , godz. 16.oo
Koncert   pt.  „Wielkie Przeboje Country”
Wystąpią : John McCullough & Stars'n Bars ( USA/D ), Droga na Ostrołękę , Cash Flow, Wheels of Steel, Andrzej Trojak I Wąsy oraz zespól taneczny Caramella ( Czechy)

"Tradycyjny Wiślaczkowy Western Bal "
- Restauracja Zdrojowa godz. 22.00 – 2.00     w programie m.in. nauka tańców country.
Program muzyczno-taneczny TIME WELL WASTED poprowadzi  DJ KRIS
Bilety- Rezerwacje w restauracji.
PONADTO: Country zabawa na wiślańskiej binie (parkiecie do zabawy, znajdującym się w parku, nieopodal amfiteatru)

Niedziela   23.08.2015  
Amfiteatr , godz. 16.oo
Koncert pt.  „Taneczna niedziela z zespołem STREFA COUNTRY ”
Wystąpią : Strefa Country, West Band, Trace, PM2 Collective, Zespół "PAKA" z Pakosławia,
Nauka tańców liniowych country,
Prowadzenie : Barbara Miłowska

W tym okresie warto mieć nocleg w okolicy centrum Wisły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz