niedziela, 30 sierpnia 2015

Wisła Malinka – zagłębie agroturystyk cz.2

Osoby preferujące wypoczynek z dala od centrum, za to blisko atrakcji turystycznych związanych z aktywnym spędzaniem czasu (m.in. skocznia im. Adama Małysza, wyciągi narciarskie, szlaki turystyczne) z pewnością docenią ofertę noclegową dolinyMalinki. To prawdziwe zagłębie gospodarstw agroturystycznych w Wiśle.

Agroturystyka Maja – bliskość natury w pakiecie
Gospodarstwoagroturystyczne Maja do dyspozycji gości oddaje pokoje z łazienkami. Ponieważ na miejscu nie można wykupić wyżywienia udostępniony jest także aneks kuchenny. Obok gospodarstwa znajduje się łąka, na której właściciele wypasają owieczki. Szczególnie dzieci doceniają możliwość kontaktu z tymi zwierzętami. Z myślą o najmłodszych w ogrodzie znajduje się plac zabaw, a na nim ukochane przez dzieciaki trampolina czy piaskownica. Swoje miejsce ma także zjeżdżalnia i huśtawki. Lokalizacja agroturystyki Maja jest atrakcyjna dla miłośników pieszych i rowerowych wędrówek, wszystko przez bliskość szlaków turystycznych. Na miejscu można wypożyczyć rowery, gospodarze dysponują 4 jednośladami. W zimie atutem noclegu w tej agroturystyce jest bliskość wyciągów narciarskich. Osoby potrzebujące stałego kontaktu ze światem wirtualnym chętnie korzystają z sieci wi-fi, która działa w całym obiekcie.


                              Agroturystyka Maja/ fot. mat. pras.


Agroturystyka u Beatki – polecane miłośnikom ciszy i pięknych widoków
Gospodarstwoagroturystyczne U Beatki znajduje się ok.3 km od skoczni im.Adama Małysza. Z racji swojego położenia w zimie przy dojeździe zalecane jest założenie łańcuchów. Goście do dyspozycji mają pokoje z łazienkami, aneksami kuchennymi i tv. Na miejscu istnieje możliwość wykupienie śniadań i obiadokolacji, wówczas pasmakować można m.in. kuchni regionalnej. Na stołówce udostępniony jest komputer oraz internet. Dla najmłodszych w ogrodzie przygotowany jest plac zabaw. Dorośli chętnie korzystają z ogrodowej altany, to idealne miejsce na grillowanie. W sezonie letnim do dyspozycji gości jest także basen. Zimą z kolei u gospodarzy można wypożyczyć sprzęt narciarski i zamówić lekcje z instruktorem. Najbliższy wyciąg narciarski znajduje się w odległości 900 metrów.

                                Agroturystyka u Beatki/ fot. mat. pras.


Agroturystyka Obłańska – raj dla dzieci i miłośników zwierząt
Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym Obłańska z pewnością do nudnych należeć nie będzie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na terenie tej agroturystyki nie brakuje atrakcji zarówno dla dorosłych (chata grillowa, altana, ławeczki) jak i dla dzieci (plac zabaw, basen, boisko do siatkówki). Wszyscy niezależnie od wieku doceniają domowe mini zoo. Można w nim spotkać krowę, kozę, króliki, kury ozdobne, a także bażanty, miniaturki kaczki. Są tu także koty.

                         Gospodarstwo agroturystyczne Obłańska/ fot. mat. pras.

Goście mogą na miejscu wykupić śniadania i obiadokolację, choć nie jest to obowiązkowe. Ci co się decydują na tę opcję, mają okazję posmakować domowej kuchni gospodyni. Blisko stąd zarówno na beskidzkie szlaki jak i do atrakcji doliny Malinki. Istnieje możliwość przyjazdu z własnym pupilem, wymaga to wcześniejszych uzgodnień z właścicielami. Mało kto wie, że gospodyni ma także dryg do poezji. Tak pisze o swojej agroturystyce:

Wisła Malinka to piękny zakątek ziemi
Latem cała dolina kwitnie i łąka się zieleni
Środkiem doliny płynie rzeczka co zwie się Malinka
Tutaj najlepiej odpocznie Twoja cała rodzinka
Niedaleko tej rzeczki jest nasze gospodarstwo
Możesz w nim pooglądać rozmaite ptactwo
Bażanty, kurki, kaczki pluskające w stawie
Tutaj możesz pograć w kosza, poleżeć na trawie
Wieczorem grilla w chacie możesz rozpalić
I piękne chwile przeżyte od zapomnienia ocalić
Z tarasu wieczorem podziwiaj wschód księżyca
Upajaj się graniem świerszcza co w trawie cyka...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz