czwartek, 3 września 2015

Rajd Wisły - impreza nie tylko dla miłośników motoryzacji

Rajd Wisły ma ponad 60-letnią tradycję. Zawsze początkiem września ściągą do Wisły miłośników motoryzacji. Jest to jednak jedno z tych wydarzeń, gdzie całe rodziny znajdą coś dla siebie. Nie trzeba jechać na odcinek specjalny,by dobrze się bawić.

Troszkę faktów


Tylko w tym roku kierowcy będą rywalizować na 11 odcinkach specjalnych, znajdujących się nie tylko na terenie pięknego Śląska Cieszyńskiego, ale także na Żywiecczyźnie, w powiecie jastrzębskim i pszczyńskim. W sumie odcinki specjalne (OS) i techniczne będą składać się na ponad 120 km wymagającej trasy. W imprezie weźmie udział ponad 70 załóg, wszystkie będzie można podziwiać na wiślańskim placu Hoffa.                                   Start i meta na rynku w Wiśle/fot.Ł. Miklasiński

W czasie trwania rajdu trzeba liczyć się z utrudnieniami na drogach. Okolice OS-ów będą wyłączone z ruchu (poniżej prezentujemy wykaz ulic i godziny zamknięć dróg). Wizyta na takim odcinku to szansa na niezwykłe widowisko i kontakt z tym, co w rajdach najfajniejsze - ostre wejścia w zakręt, podskoki, ale i wypadnięcia z trasy. Dlatego tak ważne jest trzymanie się wytycznych organizatorów i przebywanie w miejscach, które kibicom gwarantują bezpieczeństwo.         
                                  Rajd Wisły na placu Hoffa/ Ł. Miklasiński

Co roku tak i w tym Organizatorzy z Automobilu Śląsk apelują: - Zwracamy się z gorącą prośbą o takie zaplanowanie przyjazdów i wyjazdów do posesji, aby uniknąć kolizji z imprezą. Jednocześnie apelujemy o zdrowy rozsądek i bezpieczne oglądanie zmagań kierowców. Pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez taśmę ostrzegawczą po przejeździe samochodu organizatora oznaczonego literą „C”, nie wolno wjeżdżać samochodem na trasę odcinka specjalnego po jego zamknięciu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na dzieci i zwierzęta domowe. Prosimy respektować polecenia Policjantów i Sędziów Zabezpieczenia, ponieważ oni czuwają nad bezpieczeństwem.

Atrakcje poza OS-ami

Rajd Wisły jest ciekawy także dla osób, które niekoniecznie mają ochotę czy odwagę wybrać się na odcinki specjalne. Już sam start honorowy jak i meta dostarczają emocji. Szczególnie dzieci zauroczone są ilością samochodów rajdowych, które w jednym czasie pojawiają się na rynku w Wiśle. Robi wrażenie charakterystyczny odgłos tych aut. Impreza jest wykonana z wielkim rozmachem, więc poza załogami, samochodami, rampą, przez którą przejeżdżają auta, jest całe zaplecze techniczne. Jest to także miejsce, gdzie można więcej dowiedzieć się o rajdach samochodowych ale także o szeroko pojętym bezpieczeństwie drogowym.


    Emocji nie brakuje na odcinku specjalnym/ fot. RSMP_BIERNACKI


W Wiśle na rynku dodatkowo pojawi się miasteczko rowerowe, przygotowane specjalnie z myślą dla dzieci. Nie tylko na najmłodszych kibicach z pewnością wrażenie zrobi symulator dachowania. Emocje są zagwarantowane. Warto wybrać się choć na chwilę na trasę rajdu i do centrum Wisły.

Program
Park przedstartowy
04 września 2015r. - piątek, godz. 13:30 – 14:10
Wisła, Plac Hoffa
Uroczyste otwarcie Rajdu
04 września 2015r. – piątek, godz. 14:15
Wisła, Plac Hoffa
Start Honorowy
04 września 2015r. – piątek, godz. 14:30
Wisła, Plac Hoffa
START RAJDU
04 września 2015r. – piątek, godz. 15:30
Istebna, wyjazd z parku serwisowego
Meta Etap I
04 września 2015r. – piątek, godz. 20:22 – Istebna/park zamknięty wjazd/
OPUBLIKOWANIE LISTY STARTOWEJ – /Etap 2/
04 września 2015r. – piątek , godz. 22:00
Oficjalna tablica ogłoszeń – Biuro Rajdu Istebna, Kompleks ZAGROŃ
START ETAP 2
05 września 2015r. – sobota, godz. 6:45 Istebna/park zamknięty wyjazd/
CEREMONIA METY RAJDU
05 września 2015r. – sobota, godz. 15:43
Wisła, Plac Hoffa
ROZDANIE NAGRÓD
05 września 2015r. – sobota, godz. 15:43
Wisła, Plac Hoffa
META RAJDU
05 września 2015r. – sobota, godz. 15:43
Wisła, wjazd do parku zamkniętego                              Rajd jest widowiskowy/ fot. RSMP_BIERNACKI

W związku z organizacją rajdu samochodowego w dniach 04 – 05.09.2015r. nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Czasowe wyłączenie z ruchu dotyczy ulic.
PIĄTEK 04.09.2015r.
Dla Odcinka Testowego ZAGROŃ w godzinach 7:30 – 12:30 zamknięta zostanie droga: przy Kompleksie ZAGROŃ w kierunku Istebna Deje.
Dla Odcinka Specjalnego KONIAKÓW w godzinach 14:00 – 19:30 zamknięta zostanie droga: przy Kompleksie ZAGROŃ w kierunku Istebna Deje, Rastoka, Kowalówka, przez przełęcz Koniakowską do skrzyżowanie z drogą wojewódzką 943.
Dla Odcinka Specjalnego KICZORA w godzinach 14:40 -20:00 zamknięta zostanie droga: powiatowa w Szarym od remizy strażackiej do drogi krajowej, dalej stara drogą do Milówki pod wiaduktem drogi krajowej 69, dalej Suche, Krutaki, Pawlicze, Tarliczne, Madejka, Urbanki, Kiczora Czarne, Sół Kiczora, do skrzyżowanie z droga powiatową na przełęcz Kotelnica do Nieledwia Szkoła.
SOBOTA 05.09.2015r.
Dla Odcinka Specjalnego KUBALONKA w godzinach 5:50 – 13:15 zamknięte będą ulice: Kasztanowa na całej długości, szczyt Kubalonki, Zameczek, Czarne.
Dla Odcinka Specjalnego BZIE w godzinach 7:10 – 14:35 zamknięte będą ulice: Jastrzębska, Stroma, Powstańców, gen. Sikorskiego, Gruntowa, Daszyńskiego, Borowa, Skargi, Długosza, Matejki, Libowiec, Grzybowa, Kłosowa, Świerczewskiego, Żytnia, Budowlanych, Sportowa, Spóldzielcza.
Dla Odcinka Specjalnego Cisownica w godzinach 8:25 – 15:45 zamknięte będą ulice: Leszna Górna, Leszna Podlesie, droga na przełęcz pod Tułem, droga przez Cisownicę, Cisownica Bloki, Pasieki.
Dla Odcinka Specjalnego POWER STAGE Jaszowiec w godzinach 13:00 – 16:30 zamknięte będą ulice: Wczasowa od skrzyżowania z ulicą Polańską na całej długości, Turystyczna, Skalica.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz