poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Wisła Malinka– wiślańskie zagłębie agroturystyk cz.1

W dolinie Malinki wybór gospodarstw agroturystycznych jest największy. Osoby szukające noclegu z dala od centrum, nastawione na wypoczynek na łonie natury, na aktywny wypoczynek z pewnością docenią uroki tej części Wisły. Atrakcji turystycznych tutaj także nie brak, ze skocznią im. Adama Małysza, Koleją Linową „Cieńków” czy Pętlą Cieńkowską na czele.


Agroturystyka u Młynarczyka – dom z duszą i raj dla narciarzy
Miłośników klimatycznych miejsc, nastawionych na aktywny wypoczynek, amatorów bliskiego kontaktu z naturą zachęcamy do zapoznania się z ofertą gospodarstwa agroturystycznego u Młynarczyka. Noclegi w tej agroturystyce przygotowane są w wyremontowanym domu, którego historia sięga czasów przedwojennych. Pierwsi wczasowicze zatrzymywali się tutaj już w latach 50-tych XX wieku. Goście agroturystyki u Młynarczyka znajdą tu spokój, ciszę, a także piękną panoramę wiślańskich szczytów. Amatorzy białego szaleństwa doceniają bliskość Kolei Linowej Cieńków. Zimą na trasy narciarskie można dojechać bez zdejmowania nart. W sezonie wiosenno-jesiennym do dyspozycji gości jest ogród, w którym znajduje się altanka, a także kamienny grill. Z myślą o najmłodszych gościach przygotowany jest także plac zabaw. Na miejscu nie ma możliwości wykupienia wyżywienia. Właściciele nie zgadzają się na pobyt ze zwierzętami domowymi.


                 Gospodarstwo agroturystyczne u Młynarczyka/ fot. mat. pras 
Kadłubek – zaprasza miłośników przestrzeni i aktywności
Agroturystyka Kadubek położona jest w kotlinie Malinki. Miejsce to docenią całe rodziny. Do dyspozycji gości jest duży ogród, których zachwyca urokliwymi zakamarkami. Można w nim znaleźć także basen. Dzieci doceniają rozległą łąkę, która stanowi doskonałą arenę do zabaw. Bliskość natury sprzyja integracji z leśnymi mieszkańcami, wiosną zasłuchać się można w ptasi świergot, blisko tego gospodarstwa agroturystycznego podchodzą sarny i zające.

                                 Agroturystyka Kadłubek/ fot. mat. pras.

Specjalnością gospodyni jest domowa kuchnia, pełna regionalnych smakołyków. Absolutnym hitem wśród gości jest domowej roboty smalczyk. Goście mogą wykupić wyżywienie, dostępne są śniadania i obiadokolacje. Goście decydujący się na nocleg w agroturystyce Kadłubek do dyspozycji mają świetlicę, w której znajduje się także kominek. W zimowe wieczory można tu spędzać wieczory przy piwie bądź grzanym winie, można piec kiełbaski.


Agroturystyka u Matysa – noclegi wśród pól i lasów
Można się oddalić od cywilizacji a jednocześnie był całkiem blisko niej. Wybierając noclegi u Matysawłaśnie tak będziecie mieli. Gospodarstwo agroturystyczne zlokalizowane jest na wzgórzu, pośród lasów i pól. Latem gospodyni pielęgnuje swoje kwiaty, gospodarz dogląda oczka wodnego. Nie brakuje czasu na pogawędki z gośćmi. Z myślą o komforcie gości w lecie dostępny basen. Rodzinnie można spędzać czas na grze w koszykówkę, tenisa stołowego. Dla najmłodszych dzieci przygotowany jest plac zabaw. Z agroturystyki u Matysa blisko jest na beskidzkie szlaki i zlokalizowane w dolinie Malinki wyciągi narciarskie. Na miejscu nie można wykupić wyżywienia, ale dostępny jest aneks kuchenny do przygotowywania posiłków. Po wcześniejszym uzgodnieniu i pod pewnymi warunkami możliwy jest pobyt wraz z domowymi zwierzętami.


                                           Agroturystyka u Matysa/ fot. mat. pras. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz