czwartek, 9 lipca 2015

Noclegi w Wiśle – w pobliżu centrum

Osoby szukające noclegu w Wiśle, nastawione na wypoczynek a jednocześnie doceniające stosunkowo bliskie oddalenie od centrum, nie muszą się martwić. Takie gospodarstwa agroturystyczne, które spełniają te wymagania, funkcjonują pod Baranią Górą.

U Gazdy – piękne widoki i ok. 2 km do Centrum
Agroturystyka u Gazdy znajduje się w dzielnicy Głębce. Oddalona jest od głównej drogi, ale dosłownie o kilkaset metrów. Mimo że droga prowadzi nieco „pod górę” w zimie nie potrzebne są łańcuchy, z dojazdem nikt nie powinien mieć trudności. Do dyspozycji gości jest parking i pokoje z łazienkami. Noclegi U Gazdy to nie tylko szansa na wypoczynek, to miejsce pozwala na bliższe integracje ze zwierzętami. Spotkacie tu w przydomowej zagrodzie krowy, świnki, a także gęsi. Gości wita przyjacielsko nastawiony psiak Maksiu. Gospodarze dokładają wszelkich starań, by turyści czuli się u nich jak w domu. Serwują własne wyroby, m.in. wędliny, sery, przetwory. Na życzenie gości przygotowują śniadania i obiadokolacje. W kranie płynie woda z własnego ujęcia. Domownicy chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętności. Odważni mogą tu sprawdzić swoje umiejętności podczas typowo rolniczych prac. Tak można włączyć się w sianokosy, wykopki a także oporządzanie zwierząt. Pobyt w tym gospodarstwie agroturystycznym zadowoli rodziny z dziećmi, ale także osoby nastawione na aktywny wypoczynek. Okolica sprzyja pieszym i rowerowym wycieczkom. W sezonie blisko tu do lasów, które zachęcają do zbierania grzybów i owoców leśnych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. A w ramach spaceru można wybrać się do centrum Wisły, przy okazji wstępując do Galerii Trofeów Sportowych Adama Małysza, bądź na lody do jednej z najstarszych wiślańskich cukierni „U Janeczki”.

         Agroturystyka "U Gazdy" znajduje się ok. 2 km od centrum Wisły/ fot. mat. pras."Za wodą" nocuje się znajomicie
Gospodarstwo agroturystyczne „Zawodą” od centrum Wisły dzieli zaledwie 10 minut spacerem. Położone jest w zacisznym miejscu, w bezpośredniej bliskości łąk i lasów, gdzie w sezonie letnim wypasane są owce i kozy. Także na terenie agroturystyki nie brakuje zwierząt. Swoją przestrzeń mają tu kury, kaczki, indyki a także szczególnie ukochane przez dzieci króliki. Z kolei osoby nastawione na oderwanie się od cywilizacji, znajdą tu spokój, ciszę i piękne widoki. Na miejscu można nabyć produkty ekologiczne (mleko, sery, jaja), a na życzenie gości przygotowywana jest degustacja potraw regionalnych. Można tu posmakować wody źródlanej, bo właśnie taka płynie w kranie. Goście decydujący się na noclegi w gospodarstwie „Za wodą” do dyspozycji mają w ogrodzie miejsce do grillowania. Z myślą o najmłodszych przygotowano plac zabaw. Znajduje się tu także duży, ogrodzony, parking. Planując pobyt w okresie zimowy, warto wyposażyć się w łańcuchy śniegowe. Gospodarze nie oferują wyżywienia, zgadzają się, po wcześniejszych ustaleniach, na pobyt ze zwierzętami. Blisko stad zarówno do centrum Wisły jak i na beskidzkie szlaki. Dzieci i młodzież mogą sprawdzić swoje umiejętności w pobliskim parku linowym.  

          Noclegi "Za wodą" sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi/ fot. mat. pras. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz