piątek, 3 lipca 2015

Noclegi blisko centrum Wisły

Oczekiwanie i preferencje turystów są bardzo zróżnicowane. Są osoby, które planując urlop, chcą oderwać się od zgiełku i cywilizacji i szukając noclegów oddalonych od centrum miasta. Są też osoby, które lepiej czują się blisko atrakcji i rynku tętniącego życiem. Wisła ma bogatą ofertę noclegową dla jednych i dla drugich.

Góra Bukowa górująca nad centrum
Osoby szukające zarówno ciszy i spokoju, a jednocześnie nastawione na bliskość centrum z pewnością docenią noclegi na Bukowej. Góra ta znajduje się po lewej stronie (jadąc od Ustronia), na jej zboczu zlokalizowany jest m.in. Hotel Gołębiewski z aquaparkiem dostępnym także dla osób z zewnątrz. My polecamy noclegi w gospodarstwach agroturystycznych. Jednym z nich jest ośrodek Karina.

Gospodarstwo Karina położone jest w ustronnej dolince u podnóża Bukowej. Do dyspozycji gości są wygodne pokoje, a także strefa relaksu. Znajdziecie w niej saunę, jacuzzi na 6 osób, deszczownicę, prysznice z biczami wodnymi, a także salkę relaksu. Rodziny z dziećmi szczególnie doceniają tutejszą łąkę. W sezonie letnim działa tu basen, a na tarasie korzystać można z wygodnych leżaków. Przygotowany jest „Leśny Kącik”, który chętnie podczas spacerów odwiedzają rodzice ze swoimi pociechami. Najmłodsi goście szczególnie doceniają przygotowane kładki nad potokiem. Pogoda w górach bywa kapryśna, ale dla gości Kariny to nie problem. Na dzieci czeka plac zabaw i sala zabaw. Na miejscu można skorzystać z oferowanego wyżywienia. Nocleg w Karinie to gwarancja kontaktu z kuchnią regionalną, szansa na zabawę w ogródku letnim bądź wieczory z góralską kapelą.

                       Ośrodek Karina znajduje się blisko centrum Wisły/ fot. mat. pras.

Około 2 km od centrum Wisły znajduje się agroturystka Szemków. Gospodarstwo zlokalizowane jest na zboczu góry Kamienny. Jest tu wymarzone miejsce noclegowe dla osób nastawionych na odpoczynek od zgiełku cywilizacji. Wokoło znajdują się łąki, las i jedne z najpiękniejszych wiślańskich krajobrazów. Miejsce to szczególnie doceniają amatorzy zbierania grzybów, jagód, a także osoby nastawione na aktywny wypoczynek na beskidzkich szlakach. Goście mogą skorzystać z wyżywienia, poznać tajniki domowej, wiślańskiej kuchni. Wybierając się tu w okresie zimowym trzeba wziąć pod uwagę, że mogą potrzebne być łańcuchy śniegowe na dojeździe. Pod pewnymi, wcześniej ustalonymi z gospodarzami, warunkami możliwy jest pobyt z zwierzęcym pupilem.

                     Agroturystyka Szemków oddalona jest od cywilizacji/ fot. mat.pras.


Centrum Wisły
Są osoby, które szukają noclegów w centrum Wisły. Nie ma gospodarstwa agroturystycznego bliżej położonego centrum niż Irena. Potrzeba zaledwie 3 minut spokojnego spaceru, by znaleźć się na rynku i korzystać z wszystkich miejskich atrakcji. Osoby niezmotoryzowane też nie będą mieć problemu z dotarciem na nocleg w Irenie. Dosłownie kilkaset metrów dzieli gospodarstwo od dworca autobusowego i kolejowego. W sąsiedztwie znajduje się nowowybudowany Ośrodek Narciarski Skolnity. To w lecie świetne miejsce startowe na wiślańskie szlaki, a w okresie zimowym raj dla miłośników nart i snowboardu.

                       Noclegi w Irenie to pobyt w centrum Wisły/ fot. mat.pras. 

Osoby, które zdecydują się na noclegi w Irenie będą mieć okazję skosztować ich własnej, źródlanej wody. Do ich dyspozycji będzie ogród, a w nim stylowa altanka, sprawdzająca się podczas biesiad i grilla. Dla najmłodszych przygotowany jest plac zabaw z trampoliną. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia rowerów i nart. Agroturystyka Irena nie oferuje wyżywienia, ale gościom polecane są w sąsiedztwie smaczne i domowe obiady. Pod pewnymi warunkami możliwy jest pobyt także ze zwierzętami.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz