czwartek, 18 czerwca 2015

Noclegi w Nowej Osadzie

Osobom planującym pobyt w Wiśle proponujemy noclegi w Nowej Osadzie. Znajdziecie tutaj gospodarstwa agroturystyczne, które dzięki gościnności gospodarzy staną się świetną bazą wypadową na wiślańskie szlaki, zapewnią odpowiednie zaplecze do wypoczynku, zadbają o wasze podniebienie za sprawą domowej kuchni.

Maria i Natasza
Agroturystyka Maria i Natasza dysponuje pięknym, dużym ogrodem a także sadem. Miejsce to przystosowane jest do potrzeb dzieci – znajduje się tu zróżnicowany plac zabaw, a pilnujący swoich pociech dorośli mają miejsce do biesiadowania. Gospodarstwo to znajduje się ok. 2,5 km od centrum Wisły, w jego pobliżu – ok. 300 m. zlokalizowany jest całoroczna Kolej Krzesełkowa Nowa Osada. W zimie do dyspozycji miłośników białego szaleństwa znajdują się małe wyciągi oraz kolej krzesełkowa. W sezonie letnim wyjazd krzesełkiem może stanowić dobry punkt wyjścia na okoliczne szlaki – m.in. na Trzy Kopce Wiślańskie. W bezpośrednim sąsiedztwie Marii i Nataszy płynie potok Gościejówka. Gospodarze przygotowują dla swoich gości domowej posiłki, istnieje także możliwość przygotowania biesiady dla grup zorganizowanych. Pokoje wyposażone są w telewizory, dostępna jest także sieć wi-fi. Dla gości przygotowano także parking.

                               Agroturystyka Maria i Natasza/ fot. mat. pras.

Kamratówka
Planując nocleg na Nowej Osadzie warto rozważyć noclegi w Kamratówce. To gospodarstwo agroturystyczne oferujące noclegi w domu utrzymanym w góralskim stylu – wykonanym z bali, gdzie na ścianach znajdują się haftowane obrazki, w ogrodzie można spotkać rzeźbione postacie. Z myślą o najmłodszych przygotowano plac zabaw. Ponieważ właściciel, pan Leszek, specjalizuje się w przetworach mięsnych, można tu na grillu, ognisku pokosztować jego specjałów, a także wziąć udział w specjalnych warsztatach. Z kolei pani Alina wypełni stół domowymi przetworami i pozwoli zapoznać się z miejscowymi specjałami. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się rzeka Wisła, dla gości udostępniony jest pomost, zlokalizowany nad jej brzegiem. Z Kamratówki blisko jest do Ośrodka Narciarskiego Nowa Osada. W pobliżu znajdują się także sklepy, jak również restauracje i karczmy regionalne. Kamratówka znajduje się ok. 2,5 km od centrum Wisły i tyle samo od skoczni im. Adama Małysza. Do dyspozycji gości jest duży parking. Zapewniony jest dostęp do internetu i telewizji.

                               Atrakcje Kamratówki/ fot. mat. pras.

Emilia

Na końcu doliny Nowej Osady znajduje się agroturystyka Emilia. Niespełna 500 metrów dalej znajduje się skocznia im. Adama Małysza, w podobnej odległości jest Wiślańska Niagara – sztuczny wodospad na początku doliny Czarnego – o którym pisaliśmy szerzej tutaj. Gospodarstwo to ma niezwykłą lokalizację, wszystko za sprawą dwóch potoków, pomiędzy którymi się znajduje. To właśnie tutaj potok Malinka łączy się z Wisełka i swój początek ma geograficznie rzeka Wisła. Gospodarze zachęcają do kąpieli i wypoczynku nad górskim odcinkiem królowej polskich rzek. Do dyspozycji gości jest miejsce na ognisko a także grill, to idealne zaplecze do biesiadowania. Z myślą o najmłodszych przygotowany jest plac zabaw. Dla osób nastawionych na aktywny wypoczynek nocleg w Emilii to dobra opcja. Stąd blisko jest na szlaki turystyczne, a także ścieżki rowerowe. Na miejscu istnieje możliwość pożyczenia roweru. W Emilii można posmakować regionalnej kuchni i skosztować domowych przetworów. Goście nie muszą martwic się o zaplecze parkingowe.  

                  Agroturystyka Emilia czeka na całe rodziny/ fot. mat. pras.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz