sobota, 20 czerwca 2015

Agroturystyka w Głębcach

Wiślańskie doliny sprzyjają rozwojowi agroturystyki. W Wiśle Głębach polecamy dwie noclegi w: Chacie Aggeusza i Kleszczonce. Znajdziecie tu wszystko to, co w agroturystyce najlepsze. Przede wszystkim ciszę, spokój, bliskość natury i gościnność gospodarzy.

Chata Aggeusz
Chata Aggeusz oferuje noclegi z dala od głównej drogi. Dojedziecie do niej kierując się drogą w kierunku Istebnej. Z głównej drogi skręca się w prawo tuż przed Zajazdem Głębce. Dalej prowadzi droga, ale nie jest ani zbyt daleko, ani zbyt wysoko. Za to na miejscu przywita was piękny widok na dolinę Głębiec. Sama chata utrzymana jest w góralskim, drewnianym, stylu. W okolicy nie brakuje atrakcji dla gości preferujących aktywny wypoczynek – w zimie niedaleko jest na wyciągi narciarskie (m.in. Ośrodek Narciarski Stożek), na trasy biegowe na Kubalonce, w sezonie letnim na szlaki turystyczne i rowerowe. Gospodarze, Anita i Andrzej Cienciałowie, organizują dla swoich gości wycieczki krajoznawcze oraz kuligi, a przez cały rok czekają z góralskim SPA, wyposażonym m.in. w fińską saunę. Dla najmłodszych dzieci przygotowano plac zabaw, a kompanem w psotach może być syn właścicieli – Tymek. Warto podpytać go o tajniki skoków narciarskich, bo właśnie stawia pierwsze – bardzo obiecujące – kroki w tej dyscyplinie sportowej.

                                         Chata Aggeusz/fot. mat. pras. 

Nie brakuje tu przestrzeni do zabawy – jest miejsce na grilla i ognisko – jak i do wyciszenia się – choćby przy kominku. Goście mogą, nie muszą, skorzystać z wyżywienia. Serwowane są śniadania oraz obiadokolacje.

Chata Kleszczonka
Chata Kleszczonka znajduje się w sąsiedztwie Chaty Aggeusza. Agroturystyka Kleszczonka  urządzona jest w nowo wybudowanej chacie góralskiej. Gospodarze, Janina i Tomasz Zakolscy, oferują swoich gościom przede wszystkim bliski kontakt z naturą i tradycją. To właśnie tu poznacie historię prapradziadka rodziny, który był prekursorem farmacji wśród górali. Pomoże w tym wizyta w jedynym w swoim rodzaju Muzeum Aptekarstwa, gdzie zgromadzone są liczne pamiątki, cenne aptekarskie przyrządy. Odpocząć będziecie mogli na ławeczce przed domem, która znajduje się w miejscu dawnej kuźni. W upalne dni cień dostarczy wam rozłożysty kasztanowiec. Gospodyni wprowadzi was w tajniki zielarstwa. Wypoczywać można w przestronnym ogrodzie.

                                        Chata Kleszczonka/ fot. mat. pras. 

Do dyspozycji gości są zarówno pokoje dwu i trzyosobowe, oraz studia przystosowane do potrzeb rodzin. Choć gospodarze nie oferują wyżywienia, do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia z piecem kaflowym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz