środa, 20 maja 2015

Wisła Nowa Osada – idealna dla aktywnej rodziny

Wisła Nowa Osada to część Wisła znajdująca się między Oazą a Malinką i Czarnym. Kojarzona jest przede wszystkim z Ośrodkiem Narciarskim Nowa Osada, ale także z terenem rekreacyjnym Jonidło. Swoje miejsce znajdą tu miłośnicy sportów zimowych, ale także pieszych wycieczek i spacerów. Zróżnicowane zaplecze noclegowe i gastronomiczne czyni tę dzielnicę atrakcyjną dla turystów.


Sportowo na Nowej Osadzie
Jednym z najpopularniejszych w Wiśle wyciągów narciarskich jest Ośrodek Narciarski Nowa Osada. Miejsce to jest przystosowane do potrzeb turystów – ma duży bezpłatny parking, liczne toalety, wypożyczalnie sprzętu i możliwość wynajęcia instruktora. Funkcjonuje tu także przedszkole narciarskie i szkółka dla najmłodszych. Do dyspozycji jest kolej linowa a także wyciągi talerzykowe. Zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w narciarstwie i snowboardzie, jak i bardziej zaawansowani narciarze znajdą tu przestrzeń dla siebie. Szczególnie blisko na Nową Osadę mają goście Kamratówki.  Gdy zgłodnieją, nie zabraknie pomysłów na posiłek i miejsc, gdzie będzie go można skonsumować w cieple, przy dobrej muzyce. Miłośnicy białego szaleństwa doceniają fakt, że trasy są dobrze oświetlone, a stok zawsze bardzo dobrze przygotowany. Ośrodek ten cały czas prężnie się rozwija. W okresie wiosenno-jesiennym stawia na aktywnych turystów. Z myślą o osobach nastawionych na zwiedzanie beskidzkich szlaków na rowerze, dostosowano krzesełka do możliwości transportu rowerów. Dla amatorów mocniejszych wrażeń udostępniane są górskie hulajnogi. Z górnej stacji kolei blisko jest na popularny szlak turystyczny łączący Przełęcz Salmopolską (934 m.n.p.m) z Trzema Kopcami Wiślańskimi (810 m.n.p.m.), po drodze warto zdobyć szczyt jakim jest Czupel (882 m.n.p.m.). Dla rodzin nastawionych na relaks i bardziej biesiadniczy sposób spędzania czasu otwarty jest punk gastronomiczny, w pobliżu którego znajduje się plac zabaw dla dzieci. Wszystko z dala od ruchliwych dróg. Innym popularnym szlakiem, jakiem jaki wytyczono na Nowej Osadzie,,jest trasa na Kozińce (710 m.n.p.pm.), w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Emilia, agroturystyka otwarta na rodziny z dziećmi i osoby nastawione na aktywne spędzenie czasu w Beskidach                      Nowa Osada tętni życiem przez cały rok/ fot. mat. pras.


Rolki, narty, piłka nożna - czyli Jonidło zaprasza
Innym miejscem jednoznacznie kojarzącym się ze sportem jest teren rekreacyjny „Jonidło”. Można tu często spotkać gości znajdującej się w sąsiedztwie Marii i Nataszy.  Swoją siedzibę ma tu Klub Sportowy Wisła, które w przeszłości był macierzystym klubem Adama Małysza, obecnie jego barwy reprezentuje Piotr Żyła czy Aleksander Zniszczoł. Regularnie odbywają się tutaj spotkania piłkarskie. Do dyspozycji są dwa korty tenisowe, trasy narto-rolkowe, które w okresie zimowym zamieniają się w trasy do narciarstwa biegowego. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu – dla dzieci przygotowane są obowiązkowe kaski i ochraniacze. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się staw, gdzie można złowić sobie rybę. Na brzegu znajduje się przyjemna przystań, gdzie można wypożyczyć łódki, a także smacznie zjeść – m.in. złowioną przez siebie rybkę. Na uwagę zasługuje tu wędzony pstrąg. Z myślą o dzieciach przygotowano huśtawki, odpłatnie można skorzystać z trampoliny. Na amatorów domowych wypieków i smacznych kaw czeka Borowy Cafe (znajdujący się po drugiej stronie ulicy). Warto tam zajrzeć, mają niepowtarzalną atmosferę, a także specjalny kącik dla dzieci. Z myślą o najmłodszych serwowane jest m.in. kakao z pianką i inne smakołyki. Właścicielka piekąc, stara się piekąc uwzględniać potrzeby alergików i osób nastawionych na zdrowe półprodukty. W okresie wiosenno-jesiennym w ogrodzie wystawione są leżaki. Fanów różnych opowieści zachęcamy do zapytania o historię nazwy tego lokalu. Warto posłuchać historii borowego ludka.

     Jonidło sprzyja aktywnej rekreacji, ale także rodzinnym spacerom/ fot. mat. pras. 

Wisła Nowa Osada jest przyjazna dla rodzin. Z myślą o ich potrzebach znajduje się tu mały plac zabaw. Możecie go znaleźć przy ul. Łukowej. Gdy dzieci brykają pomiędzy huśtawkami, karuzelami i piaskownicą, rodzice mogą przysiąść na ławeczce i odpocząć. Dużą zaletą tego miejsca jest fakt, że znajduje się z dala od głównej drogi. Do minimum zredukowane jest ryzyko, że niesforne dziecko nagle wybiegnie pod koła jakiegoś samochodu. Po drodze na plac zabaw znajdują się sklepy, warto pomyśleć o małym prowiancie. Nie jest tajemnicą, że aktywność na świeżym powietrzu wzmaga apetyt nawet u niejadków.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz